Modele i histora

Polecamy również:

Porsche

Niemiecka precyzja


Porsche to niemiecki producent sportowych oraz ekskluzywnych samochodów. Pełna nazwa firmy to Dr.Ing.h.c.F.Porsche AG. Jest to aktualnie najmniejszy samodzielny niemiecki producent samochodów. Firma ma swoją siedzibę w niemieckim mieście Zuffenhausen.

Historia firmy sięga roku 1931, a dokładaniej 25 kwietnia. Wtedy to właśnie została ona założona przez Ferdynanda Porsche. Firma przeszła w posiadanie jego syna Ferrego w roku 1947. W 1963 roku swoją premierę miał najpopularniejszy model tej marki, a mianowicie kultowy 911. Od samego początku cechą charakterystyczna samochodów Porsche był silnik montowany z tyłu auta. Firma Porsche mimo swej niezalożności posiadała wiele koneksji z koncernem Volkswagen. Ferdynand Porsche był na przykład kontruktorem legendarnego modelu Volkswagena, czyli „Garbusa”.
porsche carrera
Obecnie Porsche popadło w ogromne długi, wobec czego zostało sprzedanych 42 procent akcji firmy dla koncernu Volkswagen. Na przełomie lat 2011 i 2012 Porsche ma zostać całkowicie wchłonięte przez Volkswagena. Będzie to już dziesiąta marka w rękach tego niemieckiego koncernu.

Samochody Porsche słyną z niezwykłej precyzji wykonania oraz trwałości. Warto również odnotować fakt, iż samochody wyprodukowane przez tę niemiecka firmę zwyciężyły w ponad 24000 wyścigach i rajdach na całym świecie, co jeszcze bardziej wzmocniło pozycję Porsche na rynku samochodów sportowych. Jednym z największych sukcesów sportowych tejże firmy jest zdecydowanie szesnaście zwycięstw w 24-godzinym wyścigu Le Mans. Co ciekawe specjalnie przygotowane Porsche 911 triumfowało także w roku 1984 w rajdzie Paryż-Dakar.