Modele i histora

Polecamy również:

Aston Martin

Samochód Jamesa Bonda


Aston Martin Lagonda Limited, bo tak brzmi pełna nazwa producenta jednego z samochodów Jamesa Bonda – DB9, jest firmą, której historia sięga roku 1914. Wtedy to właśnie została powołana do życia przez Lionela Martina oraz Roberta Bramforda. O ile łatwo odgadnąć etymologię drugiego członu nazwy Aston Martin, o tyle pierwszy nie jest już taki oczywisty. Wziął się on z nazwy wyścigu Aston Clinton Hill Climb. Obecnie siedziba firmy znajduje się w Gaydon w Wielkiej Brytanii.

aston martin lagonda limited Aston Martin to obecnie jedna z najpopularniejszych brytyjskich marek samochodów. Aktualnie firma należy do spółki do której należą: David Richards, John Sinders, a także spółki Investment Dar i Adeem Investment.

Aston Martin to również marka, która pojawiła się w wielu kultowych filmach. Były to między innymi: Goldfinger, Operacja Piorun, W Tajnej Służbie Jej Królewskiej Mości, W Obliczu Śmierci, Śmierć Nadejdzie Jutro, Casino Royale, Quantum of Solace oraz Twilight.

Cechą charakterystyczną samochodów wyprodukowanych przez firmę Aston Martin, oprócz niesamowitych osiągów, jest także ich luksusowy charakter. Wyposażenie poszczególnych modeli tego producenta niczym nie ustępuje najlepszym na rynku limuzynom. Wielu ceni te samochody również za ich piękne, niepowtarzalne, a przy tym proste kształty.

Do najpopularniejszych modeli tej marki należą: DB9, DB7, V12 Vanquish S, DBS V8, Vantage V8, DB5. Do ciekawostek dotyczących tejże marki należy fakt, iż przez niemalże sto lat istnienia firmy Aston Martin wyprodukował mniej sztuk aut niż przemysł motoryzacyjny w Detroit, w przeciągu pięciu godzin.