Modele i histora

Polecamy również:

Pagani

Firma jednego samochodu


Pagani jest kolejnym włoskim producentem ekskluzywnych samochodów. Firma istnieje od roku 1992, a jej siedzibą jest miejscowość San Cesario sul Panaro. Założycielem przedsiębiorstwa był Horacio Pagani. Na dzień dzisiejszy firma zajmuje się jedynie produkcją modelu Pagani Zonda. Jest on jednak dostępny w wielu róznych opcjach, np. roadster.

Premiera modelu Zonda miała miejsce w 1999 roku. Od tego czasu powstało pięć wersji tego samochodu. Najnowsza została zaprezentowana w 2008 roku. Jest to model Zonda R. Został on wyposażony w silnik V12, którego moc wynosi 750KM. Inne wersje Zondy to między innymi: C12, C12 7.3S i F.
pagani zonda
Pagani Zonda uchodzi obecnie za jeden z najszybszych, najrzadszych oraz najbardziej egzotycznych samochodów świata. Dzieje się tak głównie ze względu na niewielką liczbę produkowanych egzemplarzy. Rocznie liczba ta wynosi około 25 sztuk. W sumie do końca 2005 roku powstało jedynie 60 sztuk tego niesamowitego auta.

Pagani Zonda nie jest dostępna na rynku amerykańskim. Powodem takiego stanu rzeczy jest zbyt wysoka emisja spalin przez samochody tego włoskiego producenta. Niemniej jednak firma obecnie pracuje nad specjalnym modelem, przeznaczonym właśnie na rynek amerykański, spełniającym wszystkie tamtejsze techniczne wymagania.