Modele i histora

Polecamy również:

Lamborghini

Najpopularniejszy producent supersamochodów


Lamborghini to chyba obecnie jeden z najpopularniejszych na świecie producentów supersamochodów. Mimo że większość z modeli tego włoskiego producenta nie należy do najwygodniejszych aut, a starsze modele były wręcz toporne w prowadzeniu, to i tak są one marzeniem milionów miłośników motoryzacji.

Historia firmy sięga 1947 roku. Wtedy to właśnie Włoch Ferruci Lamborghini powołał do życia własną firmę zajmującą się produkcją ciągników... Nic wówczas nie zapowiadało, że w przyszłości Lamborghini stanie się jednym z wiodących producentów sportowych samochodów. Dopiero w latach 60. Lamborghini postanowił równolegle zająć się także produkcją ekskluzywnych i szybkich aut.

Prawdopodobnie Ferruci Lamborghini do końca życia zajmowałby się projektowaniem traktorów gdyby nie zarozumialstwo Enzo Ferrari. Ferruci był bowiem znany ze swojego zamiłowania do sportowych samochodów, ale jeden z modeli Ferrari nie spełnił jego oczekiwań, wobec czego udał się do Enzo Ferrari, aby przedstawić mu własne propozycje ulepszenia tegoż modelu. Enzo Ferrari nie chciał jednak słuchać uwag kogoś zajmującego się na co dzień traktorami. Wobec zaistniałej sytuacji Ferruci Lamborghini postanowił stworzyć własne, lepsze auto. Ku zaskoczeniu swojego głównego rywala udało mu się to.
lamborghini supersamochów
Legendarnym modelem, który wprawił w osłupienie Enzo Ferrari był Lamborghini 350 GTV. Następnym krokiem milowym w historii firmy był model Miura, który wszedł do produkcji w roku 1966. Sprawił on, że w krótkim czasie Lamborghini stało się równie popularną marką co Ferrari.

W chwili obecnej Lamborghini należy do koncernu Audi, a siedziba firmy znajduje się w Santa Agata. Jest to włoska miejscowość znajdująca się między Bolonią a Modeną. Warto także wiedzieć, że od 2008 roku firma ma swoje przedstawicielstwo także w Polsce, a dokładniej w Krakowie. Można tam nabyć wszystkie aktualnie produkowane modele Lamborghini.