Modele i histora

Polecamy również:

Bentley

Brytyjski luksus


Bentley jest marką luksusowych brytyjskich samochodów. Pełna nazwa firmy to Bentley Motors Limited. Historia Bentleya sięga roku 1919. Wtedy to właśnie Walter Owen Bentley postanowił ziścić swoje marzenie o skonstruowaniu samochodu wyścigowego, który byłby bezkonkurencyjny w swojej klasie. Tak właśnie powstał pierwszy model tejże marki. Niemniej jednak został on zaprezentowany publicznie dopiero dwa lata później.

bentley samochody luksusowe Pierwsze sukcesy sportowe Bentley zaczął odnosić już w latach dwudziestych. Były to mianowicie dwie wygrane w wyścigu Le Mans w latach 1924 oraz 1927.

Kolejnym punktem zwrotnym w historii firmy był rok 1931. W tym właśnie roku Bentley Motors Limited zostało zakupione przez Rolls Royce. Wobec zaistniałej sytuacji, aż do lata dziewięćdziesiątych, Bentleye stały się jedynie sportowymi wersjami modeli Rolls Royce. Oczywiście przez te wszystkie lata było kilka wyjątków. Jednym z nich był Bentley R Continental, który to miał swoja premierę w 1952 roku.

W 1998 roku obydwie marki zostały zakupione przez koncern Volkswagen. Warto również zaznaczyć, że od 1991 roku wznowiono produkcję samodzielnych modeli Bentleya, a mianowicie takich , które nie były odpowiednikami modeli Rolls Royce. Wśród nich znajdziemy między innymi: Continental GT, Continental Flying Spur, Continental GTC, GT Supersport.

Począwszy od roku 2007 roku marka Bentley jest obecna także na polskim rynku. Pierwszy i jak na razie jedyny salon tego brytyjskiego producenta znajduje się w Warszawie.